Fremantle won by 7 points.
Gold Coast
2.0
3.1
5.2
7.4
46
Fremantle
1.3
3.7
5.11
6.17
53
  DISPOSALS
 Kicks   192
 227
 Handballs   124
 161
 Contested   137
 148
 Clangers   53
 43
CLEARANCES
 Centre   6
 10
 Stoppage   28
 47
 Hit Outs   28
 84
  MARKS
 Contested   8
 7
 I50   2
 12
EFFECIENCY %
Free Kicks
Inside 50s
Tackles
Interchange
Disposal Cloud
Tommy Sheridan Matthew Pavlich Alex Pearce Brandon Matera Nick Suban Clancee Pearce Andrew Raines Danyle Pearce Tendai Mzungu Luke McPharlin Clay Cameron Jack Hannath Luke Russell Cameron Sutcliffe Danny Stanley Jarrod Harbrow Nick Malceski Jesse Lonergan Sean Lemmens Stephen Hill Hayden Ballantyne Tom Lynch Charlie Dixon Jack Leslie Lee Spurr Nat Fyfe Mitch Hallahan Henry Schade Michael Barlow Matt Taberner Hayden Crozier Michael Walters Aaron Sandilands Garrick Ibbotson Kade Kolodjashnij Touk Miller Michael Rischitelli Lachie Neale Trent McKenzie David Mundy Tom Nicholls Peter Wright Andrew Boston Adam Saad
Kicks Cloud
Trent McKenzie Garrick Ibbotson Jack Hannath Jesse Lonergan Michael Walters Brandon Matera Alex Pearce Matt Taberner Nat Fyfe Kade Kolodjashnij Lee Spurr Charlie Dixon Nick Suban Henry Schade Cameron Sutcliffe Peter Wright Luke McPharlin Tommy Sheridan Adam Saad Michael Rischitelli Jarrod Harbrow Luke Russell Clay Cameron Clancee Pearce Jack Leslie Mitch Hallahan Stephen Hill Hayden Ballantyne Andrew Raines Lachie Neale Tendai Mzungu Sean Lemmens Michael Barlow Touk Miller Andrew Boston Aaron Sandilands Danyle Pearce Hayden Crozier Danny Stanley Tom Lynch David Mundy Nick Malceski Matthew Pavlich Tom Nicholls
Handball Cloud
Henry Schade Alex Pearce Trent McKenzie Michael Walters Clancee Pearce Jarrod Harbrow Stephen Hill Touk Miller Hayden Ballantyne Luke Russell Sean Lemmens Charlie Dixon Lee Spurr Nick Suban Aaron Sandilands Adam Saad Tommy Sheridan Peter Wright Tendai Mzungu Danny Stanley Lachie Neale Cameron Sutcliffe Garrick Ibbotson Michael Rischitelli Clay Cameron Danyle Pearce Hayden Crozier Mitch Hallahan Tom Lynch Kade Kolodjashnij Luke McPharlin Matthew Pavlich Nick Malceski Jack Hannath Matt Taberner Nat Fyfe Michael Barlow David Mundy Tom Nicholls Andrew Boston Jesse Lonergan Brandon Matera Jack Leslie Andrew Raines
Marks Cloud
Danyle Pearce Cameron Sutcliffe Alex Pearce Stephen Hill Clay Cameron Nick Suban Sean Lemmens Brandon Matera Mitch Hallahan Hayden Crozier Lee Spurr Jack Hannath Trent McKenzie Kade Kolodjashnij Touk Miller Nat Fyfe Luke Russell Michael Barlow David Mundy Matt Taberner Aaron Sandilands Andrew Raines Tendai Mzungu Andrew Boston Clancee Pearce Tom Lynch Danny Stanley Charlie Dixon Jesse Lonergan Tommy Sheridan Adam Saad Michael Rischitelli Garrick Ibbotson Tom Nicholls Luke McPharlin Jarrod Harbrow Peter Wright Henry Schade Nick Malceski Michael Walters Hayden Ballantyne Matthew Pavlich Jack Leslie Lachie Neale
Score Cloud
Danny Stanley Kade Kolodjashnij Lachie Neale Danyle Pearce Trent McKenzie Henry Schade Adam Saad Tendai Mzungu Mitch Hallahan Stephen Hill Nat Fyfe Michael Rischitelli Tom Nicholls Touk Miller Luke McPharlin Jack Leslie Andrew Boston Jack Hannath Michael Walters Cameron Sutcliffe Hayden Ballantyne Brandon Matera Hayden Crozier Luke Russell Michael Barlow Jesse Lonergan Garrick Ibbotson Aaron Sandilands Nick Malceski Jarrod Harbrow Clay Cameron David Mundy Clancee Pearce Charlie Dixon Tom Lynch Sean Lemmens Lee Spurr Andrew Raines Alex Pearce Nick Suban Matthew Pavlich Matt Taberner Peter Wright Tommy Sheridan